Organik Gıda
Organik Yumurta
Organik Tavuk
Organik Tavuk ÜRÜNLERİMİZ Organik tavuk eti, organik yumurta. Damii Gezen Tavuk, organik hayvancılık sektöründeki organik gıda ürünlerimiz.
Bayilerimiz SATIŞ NOKTALARI Türkiye'nin dört bir yanındaki bayilerimizin iletişim, adres ve telefon bilgilerini sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Organik Çiftlik ÇİFTLİĞİMİZ Damii Gezen Tavuk olarak, organik hayvancılık sektöründe organik gıda ürünleri ürettiğimiz çiftliğimizin görüntüleri

Organik Tavuk

Damii Gezen Tavuk, organik tavuk yetiştiriciliğinde yavaş büyüyen tavuk cinsini seçmiştir. Diğer organik tavuk üreticilerinden farklı olarak Damii Gezen Tavuk çiftliğinde yetişen tavuklar 2 misli uzun sürede gelişimini tamamlar.
Gün doğumundan batışına kadar Damii Organik Tavuk çiftliğinde serbest alanda gezen tavuklar, bu süre zarfında özel alanlarında eşinme, otlama, güneşlenme gibi bütün güdüsel davranışlarını gerçekleştirme fırsatı bulurlar.
Gelişimi boyunca hiçbir stres faktöründe altında bulunmayan Damii Organik Tavuk çiftliği tavuklarında, antibiyotik ve antikoksidioz gibi kimyasallar kullanılmaz. Hayvanlarımızın sağlığı alanlarında uzman veteriner hekimler tarafından koruyucu hekimlik yöntemleri uygulanarak sağlanmaktadır.
Damii organik tavuk çiftliğinde ekili bulunan kekik gibi antibakteriyel ve antiseptik özelliği taşıyan bitkilerle doğal bir koruma gerçekleşmektedir.

Neden Organik Tavuk

Günümüzde tükettiğimiz bir çok besin maddesinin doğal olmayan yollardan üretilmesi sağlıksız gıda ürünlerini de beraberinde getirmektedir. Organik besinler bu sorunun sonucunda ortaya çıkan, tamamen doğal yollarla üretilmiş besinlerdir. Organik tarım güvenilir, hormonsuz ve GDO'suz besinler üreterek size sağlıklı ürünler tüketme imkanı tanımaktadır.
Organik çiftliklerde üretilen tavuklar ürünün tüketiciye ulaşmasına kadar geçen süreçte bakanlık yetkilileri tarafından 20'yi aşkın kontrollerden geçer ve sertifikasyon kuruluşu tarafından kayıt altına alınır. Laboratuvarda yapılan analizlerle ürünün sağlıklı olduğu belgelenir.
Organik Gıda Sağlıklıdır
Doğal ortamlarından uzakta üretilen hayvani gıdalarda önemli seviyede kimyevi ve zararlı sentetik maddeler kullanılmaktadır. Organik besinler, C vitamini, kalsiyum, demir ve magnezyum gibi insan sağlığına yararlı besinlerle birlikte kanserle savaşan antioksidan mineraller içerir.
Organik Gıdalarda Zararlı Maddeler Yoktur
Organik besinlerde diğer ürünlerin aksine yapay gübre ve diğer toksik içeren maddeler kullanılmamaktadır. Organik tavuk ve organik yumurta, kalp rahatsızlıkları, erken gelişim, migren ve ülser gibi sağlık sorunlarına yol açacak GDO' maddelerini içermez.
Organik Besinler Yüksek Standartlıdır
Organik gıdalar güvenilirdir. Organik tavuk ve organik yumurta üretimi yapan organik çiftlikler her yıl defalarca teftişten geçer. Organik gıda üretimi çevreye zarar vermediği için halkın sağlığını korur ve devlete yük olmaz.
DUYURULAR
• 16 - 19 Mayıs 2013 tarihleri arasında İzmir Organik Ürünler Fuarı'ndayız.